Μετά από απόφαση του Υπουργείου Άμυνας και του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Φρουράς καθήκοντα Διοικητή Διοικήσεως Πυροβολικού ΓΕΕΦ ανέλαβε από την 28 η Δεκεμβρίου 2018, ο Συνταγματάρχης Πυροβολικού Ευδόκιμος Ευδοκίμου σε αντικατάσταση του Ταξίαρχου Ανδρέα Παρπέρη.
Η τελετή παράδοσης-παραλαβής της Διοικήσεως Πυροβολικού ΓΕΕΦ έλαβε χώρα στο στρατόπεδο Αντιστράτηγου Στυλιανού Καλμπουρτζή το πρωί της 28 ης Δεκεμβρίου 2018.
![](https://www.pyrovolitis.org.cy/wp-content/uploads/2019/01/IMG_1811-1024x768.jpg)
![](https://www.pyrovolitis.org.cy/wp-content/uploads/2019/01/IMG_1822-1024x768.jpg)
![](https://www.pyrovolitis.org.cy/wp-content/uploads/2019/01/IMG_1824-1024x768.jpg)
![](https://www.pyrovolitis.org.cy/wp-content/uploads/2019/01/IMG_1835-1024x768.jpg)